Μεταλλειολόγος Μηχανικός

Ο Όμιλος ΑΒΑΞ, αναζητά Μεταλλειολόγους Μηχανικούς

Αρμοδιότητες:

  • Επίβλεψη των εργασιών εκσκαφής και κατασκευής σηράγγων
  • Ανάλυση των γεωλογικών και μεταλλευτικών συνθηκών του εργοταξίου για τον εντοπισμό και τη διαχείριση πιθανών κινδύνων
  • Σχεδιασμός και εφαρμογή τεχνικών εκσκαφής και υποστήριξης σηράγγων, όπως η χρήση εκρηκτικών υλών, συστημάτων υποστήριξης και επένδυσης
  • Συνεργασία με άλλους μηχανικούς (πολιτικούς, γεωλόγους, μηχανικούς περιβάλλοντος) για τη βελτίωση των μεθόδων κατασκευής
  • Επίβλεψη της ποιότητας των υλικών και του εξοπλισμού που χρησιμοποιείται στο εργοτάξιο
  • Διασφάλιση της συμμόρφωσης με τα πρότυπα ασφαλείας και περιβαλλοντικής προστασίας

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο Μεταλλειολόγου Μηχανικού
  • Εμπειρία 2-5 ετών σε κατασκευαστικά έργα, κατά προτίμηση σε έργα σηράγγων ή υπόγειες κατασκευές
  • Καλή γνώση τεχνικών εκσκαφής και υποστήριξης σηράγγων
  • Ικανότητα ανάλυσης γεωλογικών δεδομένων και λήψης αποφάσεων βασισμένων σε αυτά
  • Ικανότητα εργασίας σε ομάδα και αποτελεσματική επικοινωνία
  • Καλή γνώση υπολογιστών (Office, AutoCAD)
  • Καλή γνώση κανονισμών ασφαλείας και προστασίας περιβάλλοντος
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Εμπειρία σε μεγάλα έργα υποδομής, όπως κατασκευή μετρό ή άλλων υπόγειων εγκαταστάσεων
  • Γνώση και εμπειρία στη χρήση εξειδικευμένου λογισμικού για ανάλυση γεωλογικών δεδομένων και προγραμματισμό εκσκαφών

Η Εταιρία προσφέρει άριστες δυνατότητες ανάπτυξης για έναν ικανό επαγγελματία που αναζητά επαγγελματική εξέλιξη και αναγνώριση σε μία δυναμική πολυεθνική εταιρεία, ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, ομαδικό Ασφαλιστήριο υγείας.