Σχεδιαστής με Εξειδίκευση στο Ηλεκτρολογικό Σχέδιο

Ο Όμιλος ΑΒΑΞ αναζητά Σχεδιαστή με Εξειδίκευση στο Ηλεκτρολογικό Σχέδιο

Αρμοδιότητες:

  • Εκπόνηση , και επαλήθευση σχεδίων γενικών διατάξεων και λεπτομερειών
  • Προμέτρηση και βελτιστοποίηση της ποσότητας του εξοπλισμού που προκύπτει από τα σχέδια
  • Έλεγχος των τεχνικών εγγράφων προδιαγραφών κάθε κατασκευής προκειμένου να διασφαλιστεί η συμμόρφωση με αυτές
  • Εφαρμογή σχεδιαστικών κανόνων και βελτιστοποιήσεων σύμφωνα με τα διεθνή πρότυπα
  • Συνεργασία με μηχανικούς άλλων ειδικοτήτων για την ενσωμάτωση των ηλεκτρολογικών σχεδίων – απαιτήσεων στα γενικότερα κατασκευαστικά σχέδια

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο Ηλεκτρολόγου Μηχανικού από ΑΕΙ/ΤΕΙ
  • Τουλάχιστον δύο χρόνια προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση των προγραμμάτων CAD & MS Office
  • Εξαιρετικές ικανότητες οργάνωσης χρόνου και multitasking
  • Ικανότητες συνεργασίας, επικοινωνίας και ομαδικού πνεύματος
  • Πολύ καλή γνώση των Ελληνικών και Αγγλικών, τόσο γραπτά όσο και προφορικά

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Προσαρμοστικότητα σε νέες καταστάσεις και συνθήκες
  • Πρόθεση να ταξιδεύει τόσο εντός όσο και εκτός της χώρας

Η Εταιρεία προσφέρει εξαιρετικές δυνατότητες ανάπτυξης για έναν ικανό επαγγελματία που αναζητά επαγγελματική εξέλιξη και αναγνώριση σε μία δυναμική πολυεθνική εταιρεία, με ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και ομαδικό ασφαλιστήριο υγείας.